KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16483135

nr 1648 3135

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Orbaden". Olja på pannå, 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 oktober 2024
kl 20:27:32

6/10 19:44:21 1      Vinnande bud
7/10 18:29:27 1      justering av budtak

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell